METODY PRACY

Przedszkole nr 3 pracuje w oparciu o program edukacji przedszkolnej „Nasze przedszkolne” autorstwa Małgorzaty Kwaśniewskiej oraz Wiesławy Żaby-Żabińskiej. Jest to program zgodny z założeniami nowej podstawy programowej dla przedszkoli.

Dbając o edukację językową w pracy z dziećmi młodszymi 3,4 letnimi korzystamy z pakietu „ A JA ROSNĘ I ROSNĘ TRZYLATKA" i „ A JA ROSNĘ I ROSNĘ DLA czterolatka” natomiast w grupach dzieci starszych „Nasze przedszkole” . Roczne przygotowanie przedszkolne. Treści dydaktyczne zawarte w powyższych pakietach są świetnie dostosowane do potrzeb naszych przedszkolaków.

Możliwości i umiejętności. przedszkolaków korzystamy z „Dziecięcej matematyki” prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej.