Spotkanie z psami...

Spotkanie z psem DIVA, AMI, LASKA...:)

W ramach realizacji programu Bezpieczny Przedszkolak dzieci z naszego przedszkola mają zajęcia, w których uczestniczy pies. W czasie tych zajęć dzieci uczą się prawidłowych zachowań w kontaktach ze zwierzętami.

Zajęcia dla dzieci, które chcą mieć psa bądź go posiadają.Pies to wiele przyjemności ale i obowiązków. Dlaczego tak ważne jest wciągnięcia dziecka do opieki nad psem i jakie wynikną z tego korzyści.

Nie wiesz czy twoje dziecko może karmić psa a co może się stać podczas spaceru?

Zajęcia były  podzielone na dwie części:
Pierwsza – to karmienie i pielęgnacja
Druga – zabawa i wychodzenie z psem na spacer

Dzieci nauczą się prawidłowego żywienia psa – pojmą, ze czekolada tak przez nich uwielbiana może bardzo zaszkodzić psu. Zobaczą, że niektóre karmy tylko na reklamie wyglądają dobrze a wcale takie nie są. Do czego potrzebne są psu zęby i dlaczego czyszczenie ich jest tak ważne. Czy psa należy kąpać i ile razy należy to robić. Dlaczego trzeba sprzątać po psie i jak można w fajny sposób zachęcić dziecko do tej czynności ;))Po co jest nam szczotka i czym się różni od trymera. Co kryje się w psich uszach i dlaczego są ważne no i co oznacza ten mokry wilgotny nosek – czy to na pewno zdrowy nosek i wiele innych.

W drugiej części skupimy się na rozwijaniu psiej inteligencji. Świat psich zabawek nie kończy się na piłce. Dziecko dowie się co to jest zabawka interaktywna i jak się nią bawić z psem. Dlaczego piłka niebieska jest lepsza niż czerwona. Po co psu plecak??? Jak dobrać najlepsza smycz dla psa i ile tak naprawdę waży ten pies na smyczy. Nauka komend i zabawa z psami ;)))

• Data aktualizacji: 2019-09-29 08:55