WIGILIA Z RODZICAMI I ZAPROSZONYMI GOŚĆMI 2013 r.

Dzień 13 grudnia 2013 roku kojarzyć się nam będzie z tradycyjnym DNIEM BOŻEGO NARODZENIA w naszym przedszkolu. Wielowiekowe oczekiwanie na narodziny Odkupiciela - wzruszająca historia opowiedziana przez STARSZAKI I MALUCHY wprowadziła wszystkich w nastrój zadumy i refleksji. Przypomniała nam, dlaczego obchodzimy święta. Dekoracje oraz stroje dzieci podkreśliły wrażenie ponadczasowości tej chwili. ŻYCZENIA SKŁADANE PRZEZ panią Dyrektor, potrawy wigilijne,  wzajemnie złączyły wszystkich zebranych w jedną wspólnotę, przepełnioną duchem przyjaźni. Na twarzach dorosłych kryło się wzruszenie, a na ustach dzieci widać było uśmiech. Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne, a zarazem najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku pełne miłości, rodzinnego ciepła, radości, a także zadumy i refleksji. Z ogniem gwiazdy betlejemskiej w sercach udaliśmy się do domów.

CELE OGÓLNE:
- podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych,
- wzmacnianie więzi rodzinnych,
- integrowanie środowiska rodzinnego i przedszkolnego.
CELE SZCZEGÓŁOWE:
dziecko czerpie radość z czasu spędzonego wspólnie z bliskimi,
- dziecko czynnie uczestniczy w spotkaniu ( recytuje wiersze, śpiewa pastorałki , kolędy, piosenki, bierze udział w zabawach),
- sprawia przyjemność członkom swojej rodziny

WIGILIA_2013_r_WIGILIA_WIGILIAWIGILIAWIGILIA_2013_r_023WIGILIAWIGILIAWIGILIAWIGILIA_
  • Data aktualizacji: 2019-09-29 08:55