MOJA PRZYJACÓŁKA – KSIĄŻKA

W dniach 24 i 25 września w filii bibliotecznej w Dylakach odbyły się zajęcia dla dwóch grup przedszkolaków, których tematem była „Książka – mój przyjaciel”. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, jakie są życzenia książki i jak o nią dbać by jak najdłużej służyła innym. Niektóre z książek dla dzieci służą nie tylko do czytania ale i do zabawy. Przedszkolakom bardzo spodobały się książki autorstwa H.Tulleta „Gra cieni”, ”Ruszaj w drogę” i „Turlututu a kuku to ja”. W czasie zajęć dzieci wysłuchały kilku fragmentów opowiadań o zwierzętach i rozwiązywały zagadki. Nie zabrakło również zajęć ruchowych i plastycznych. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wykonali zakładkę  do książki. Dla starszaków został ogłoszony konkurs pt. „Moja przyjaciółka – książka”. Zapraszamy rodziców i dzieci do biblioteki.