Dzień dziecka oraz wycieczka

Czy pieniądze, bogactwo, majątek mogą przynieść prawdziwe szczęście? W świecie zdominowanym przez konsumpcjonizm i chęć posiadania odpowiedź na to pytanie okazuje się niezwykle ważna. Warto podjąć na ten temat rozmowę już z najmłodszymi dziećmi. Wraz z ubogim Staruszkiem oraz jego milutkimi zwierzątkami – Świnką, Kogucikiem i Myszką, poszukamy odpowiedzi na pytanie: czy lepiej jest mieć czy być?

„Bajka o szczęściu” to mądra i pełna ciepła opowieść o tym, jak bardzo człowiek staje się samotny, gdy zamiast przyjaźni wybiera przedmioty. W pięknej konwencji wykorzystującej świetne tradycje teatru lalek, snuta jest opowieść o świecie nieprzemijających wartości. Barwna scenografia, kreślone z prawdziwą finezją rysy postaci, wyraziście stawiane, mądre tezy, to niezaprzeczalne atuty tego spektaklu.

Po spektaklu dzieci miały RAJ w Smoczej Jamie. Szczęśliwe wróciły do przedszkola na obiad.

Smocza jama 026Smocza jama 029Smocza jama 028