NAUCZANIE ZDALNE OD 04.05. 08.05 5-6 LATKI

is

Witam Was serdecznie oto Plan na pierwszy  tydzień majowyJ

 

Pogadanka na temat naszej ojczyzny – rozmowa o tym, kim jesteśmy oraz w jakim kraju mieszkamy.  (Powtórzyć adres zamieszkania. )

„Kto Ty jesteś?” – obejrzenie filmu edukacyjnego  YOU TUBE . Po wysłuchaniu RODZIC  pyta: Kim jesteśmy? (Polakami), Jak nazywa się nasza ojczyzna, nasz kraj? (Polska), nauczyciel opowiada o tym, że każdy kraj ma swoje symbole narodowe.

„Polak Mały” – obejrzenie filmu edukacyjnego,  YOU TUBE zapoznanie się DZIECI  z symbolami narodowymi Polski (herb, flaga, hymn).

Kolory flagi – RODZIC  pyta jakie kolory ma flaga Polski, DZIECI  wyszukują w DOMU przedmioty w kolorze białym i czerwonym.

– Flaga Polski –  PROSZĘ NAMALOWAĆ LUB ZROBIĆ FLAGĘ POLSKI.

 „Jestem Polakiem” – wysłuchanie piosenki.  YOU TUBE. PROSZĘ NAUCZYĆ SIĘ NA PAMIĘĆ KATECHIZM MŁODEGO POLAKA WŁADYSŁAW BEŁZA. YOU TUBE.

 

 

 Opowieść ruchowa "Skok przez Polskę": dzieci naśladują czynności wykonywane przez nauczyciela.

 

Jesteśmy nad Bałtykiem, fale uderzają o brzeg i szumią (dzieci naśladują odgłosy: szuuuu, szuuuuu). Przed wskoczeniem do wody musimy się rozegrać do stroju kąpielowego (naśladują rozbieranie się) i wykonać rozgrzewkę. Zróbmy kilka pajacyków i skłonów (wykonują ćwiczenia). A teraz siuuup (powtarzają) do wody. Oj, trochę zimno, brrr (powtarzają i pokazują jak się trzęsą z zimna). Spróbujmy zanurkować - bul, bul, bul (powtarzają i naśladują nurkowanie). Szybko się wycieramy, ubieramy (naśladują czynności) i wykonujemy dłuuuuugi skok (długi skok obunóż) do Warszawy, gdzie weźmiemy udział w maratonie, to aż 3 okrążenia wokół miasta (biegną jedno za drugim). Chwila odpoczynku na wypicie wody (naśladują picie) i wykonujemy dłuuugi skok w góry (wykonują skok obunóż). Wspinamy się na najwyższy szczyt -Rysy, nie jest  to łatwe, ciągle ocieramy pot z czoła (naśladują). Ale już niedługo szczyt. Jesteśmy! Ale piękne widoki! Zasłużyliśmy na odpoczynek (siadają i naśladują oglądanie widoków).

 

 Prezentacja filmu "Polak Mały you tube  na temat symboli narodowych:

 

  • Jak wygląda godło Polski?
  • Co symbolizuje biały i czerwony kolor na fladze?
  • Kiedy najczęściej możemy słyszeć nasz hymn narodowy?
  • Jaką postawę przyjmujemy podczas śpiewania hymnu?

 

ZADANIA 6 LATKI KARTY PRACY KOLOROWY START OD STRONY 30 DO STRONY 39.

KOLOROWY START CZYTAM , PISZE, LICZĘ, OD STR 84 DO 87.

WYPPRAWKA PROSZĘ ULOŻYC PO KOLEJI HISTORIE SYRENKI WARSZWSKIEJ.

 

ZADANIA 5 LATKI  KSIAŻKA KOLOROWY START STR 78 DO 81, ĆWICZENIA OD STR 30 DO 37.  I TO CO NA SAMYM POCZĄTKU PROSZĘ ZREALIZOWAĆ DZIEKUJE BARDZO POZDRAWIAM SERDECZNIE.

 

 

  • Data aktualizacji: 2020-06-21 15:05
  • |
  • Licznik odwiedzin: 292 504